wait

Chi Nei Tsang Masajı

Chi Nei Tsang (Karın Bölgesi Masajı)

Chi Nei Tsang (Karın Bölgesi Masajı)

Chi Nei Tsang MASAJI

Chi Nei Tsang (Karın Bölgesi Masajı)

Chi Nei Tsang, kökleri Tayland ve Çin tıbbında dayanan, güçlü bir terapötik karın masajdır. Chi, ‘enerji’ anlamına gelir ve Nei Tsang ‘organlar’ anlamına gelir. Bu karın masajı, iç organların daha iyi çalışmasına ve duygusal yükleri hafifletmesine yardımcı olan yumuşak bir teknik içerir.
Karın masajı, yaşam boyu biz farkında olmadan taşıdığımız stres, gerginlik ve olumsuz duyguların biriktiği göbek ve karın bölgesi çevresine uygulanan bir masajıdır. Eğer vücudumuzda bu alan tıkanırsa, vücudun tüm enerjisi tıkanır. Bu tıkanıklık iç organları yavaşça zayıflatır, enerji ve canlılığı azaltır. Karın masajı sindirimi rahatlatan ve detoksifikasyonu destekleyen iyileştirici etkilere sahiptir.
Chi Nei Tsang karın masajı, karın bölgesi üzerinden fiziksel ve duygusal toksinleri azaltmak için hayati organlarınıza odaklanır. Vücuda en üst düzeyde rahatlama sağlarken, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu masaj, genel olarak karın ağrısının giderilmesindeki yararları için daha çok tercih edilse de, aynı zamanda doğurganlığı arttırmada da faydalıdır. Karın masajını adet ağrısı, kolon ve bağırsak sorunları gibi birçok ihtiyaç için veya vücudunuza iç organlarınızdan enerji vermek için de tercih edebilirsiniz. Chi Nei Tsang karın masajı aynı zamanda kronik ağrıları ve depresyonu azaltmak için idealdir.

Karın Masajının Faydaları


Vücudun fiziksel ve duygusal enerji seviyelerini destekler.
İç organları uyarır ve arındırır.
Lenfatik sistemi hareketlendirir.
Endişe ve gerginliği vücuttan uzaklaştırır.
Gastrointestinal sistemdeki toksinleri azaltır.
Bağışıklık sistemini destekler ve güçlendirir.
Vücuda en üst düzeyde rahatlama verir.
Doğal duruşu düzeltmeye yardımcı olur.
Şişkinlik ve huzursuz bağırsak sendromu gibi sindirim problemlerine faydalıdır.