wait

Aroma Thai Masajı

Aroma Thai Masajı

Aroma Thai Masajı

Aroma Thai MASAJI

AROMA THAİ MASAJI

Aroma Thai masajı isminden de anlaşılacağı üzere aromatik yağlar eşliğinde uygulanan Thai masaj yöntemidir. Normalde Thai masajı yapılırken yağlar kullanılmaz. Popüler ve uzun yıllardır var olan, Uzak Doğu’nun en bilindik masajı olan Thai masajı kıyafetleriniz üzerinizdeyken yapılan ve çeşitli baskı ve germe metotlarıyla uygulanan bir masajdır. Aroma Thai masajında ise durum farklıdır. Vücudunuz kokularıyla sizi gevşeten ve rahatlatan aromatik yağlar ile yağlandıktan sonra Thai masajının hareketleri uzman terapistler eşliğinde uygulanır.
Aromaterapik yağlar sayesinde vücudun üst tabakası kayganlaştığı için Aroma Thai masajı, Thai masajı kadar sert değildir. Daha hassas ve hareketin daha devamlı olduğu bir masaj yöntemidir.

Aroma Thai Masajının Faydaları Nelerdir?

Aroma Thai masaj teknikleri Thai masaj teknikleri ile benzerlik gösterir. Özellikle esnetme ve baskı ile kasılmış bölgelerde oldukça etkili bir masaj yöntemi olan Aroma Thai masajı yağlar eşliğinde sizi ekstra hafifletir. Aromaterapik yağların kokusu ve hissi de masajın etkisini artırıcıdır.
Diğer yandan yağlar ile kayganlaştırılmış vücut yüzeyinde hareketin devamlılığı daha kolay sağlandığı için kan akışını hızlandırmak yağsız masaj türlerine göre daha kolaydır. Bu sayede Aroma Thai masajı uygulanan kişinin kan akışı masaj süresince hızlanacak ve lenf sisteminin de hareketlenmesi ile vücudundaki atıkların hızlı bir şekilde uzaklaştırılması desteklenmiş olacaktır.
Aroma Thai masajının bir diğer faydası ise özellikle rutin yaşamda hareketsiz kalan vücutların esneklik problemi ile başa çıkmasıdır. Thai masajı kasları esnetmeye dayalı teknikler içerdiği için Aroma Thai masajı da bu temelden yola çıkarak kişinin kaslarını gevşetmek için çeşitli baskı yöntemleri uygular ve kişinin el, kol, bacak, boyun gibi bölgelerinde oldukça etkili esneme olmasına ve rahatlamasına olanak tanır.
Aroma Thai masajı boyunca yağların da etkisi ile vücudun üst tabakası ısınacaktır. Bu ısı sayesinde kaslar daha hızlı bir şekilde masajdan etkilenecek ve deri altındaki dokular daha kolay bir şekilde masajdan maksimum verim alabilecektir.
Thai masajının farklı uygulanan masaj teknikleri ile vücudunuzun dinamizmi ve enerjisi yükselecek, bedeninizin her bir köşesinin farkına varacaksınız. Özellikle eklem bölgelerinde uygulanan ileri geri ve sağ sol hareketleri ile masaj sonrası kendinizi hiç olmadığınız kadar dinç hissedeceksiniz.
Aroma Thai masajının uzman bir terapist eşliğinde uygulanması şarttır. Hareketleri kendine özgü olan bu masaj türünde tekniklerin hepsi doğru bir şekilde uygulanmalıdır.