wait

Baş Masajı

Baş Masajı

Baş Masajı

Baş Masajı

Baş MASAJI

BAŞ MASAJI

Başınızdan tüm vücudunuza yayılan vücut enerjisini düzeltmek ve dengelemek için uygulanan baş masajı, bu bölgede bulunan doğru noktaları uyarıp etkili bir rahatlama sağlar. Kronik baş ağrısının ve stresin vücuttan uzaklaştırılması için oldukça faydalı bir masaj tekniğidir. Baş masajı, özellikle detoks sürecinde yaşayabileceğiniz baş ağrısının önüne geçmek için de tavsiye edilir.

Detoks ve Baş Ağrısı

Detoksa ve değişen beslenme düzenine alışma süreciniz baş ağrılarına neden olabilir. Baş ağrısı genellikle vücudunuzun alışılmış olduğu bir maddenin eksik olması veya eskisi gibi günlük olarak alınmamasına bir tepki olarak ortaya çıkar. Aynı zamanda, hormonların yeniden düzenlenmesi ,vücuttaki kimyasal maddelerin ve zararlı maddelerin detoks sürecinde atılmaya başlaması da baş ağrısına sebep olabilir. Bu yüzden baş masajı, detoks sürecinde görülebilecek baş ağrılarının dindirilmesi için doğru bir seçim olacaktır.

Baş Masajının Faydaları

Baş masajı, baş bölgesinde bulunan önemli uyarıcı noktalara uzman terapistler tarafından uygulanan özel masaj tekniği ile gerçekleşir. Kullanılan aromatik yağların rahatlatıcı etkisi kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Başınızdan boynunuza doğru, akıcı hareketlerle uygulanan masaj, stresi uzaklaştırır ve kasları rahatlatır. Kan dolaşımını artırarak, baş bölgesinde toplanan kötü enerjiyi dağıtır. Stres, yorgunluk, endişe ve negatif düşünceler gibi türlü durumlarda en çok etkilenen başımızın stresten uzaklaşmaya ve rahatlamaya ihtiyacı vardır. Vücuttaki en önemli akupunktur noktalarından bazıları baş ve yüz bölgesinde bulunmaktadır. Baş masajı, bu bölgelerdeki ağrı noktalarına odaklanır. Ağrı kesici noktalara masaj sırasında erişilmesi, vücudunuzdaki çeşitli bölgelerde de kan akışının artmasına ve rahatlamaya sebep olur.
Boyun bölgesindeki kas sıkışmaları hem ağrılara hem de yorgunluk hissine sebep olabilir. Baş ve boyun bölgesine uygulanan masaj yoğun çalışma ve oturma bozuklukları gibi sebeplerden kaynaklanan tutulmaları ve ağrıları da rahatlatır.