wait

Dört El Bali Masajı

Geleneksel Dört El Bali Masajı

Geleneksel Dört El Bali Masajı

Dört El Bali MASAJI

Geleneksel 4 El Bali Masajı Nedir?


Eş zamanlı uyum içinde çalışan iki uzman terapist eşliğinde uygulanan 4 el Bali masajı tek uzmanla yapılan masaja oranla çok daha etkilidir. Vücuttaki kan, oksijen ve enerji akışını yükseltirken, belirli şiddetteki darbeler ve baskı noktaları ile rahatlamanıza olanak tanır. Uyku düzeni ve bağışıklık sistemi üzerinde etkileri güçlüdür.
Özellikle bedeninize dört elin aynı anda masaj uygulaması beyninizin tepkisini farklılaştıracaktır. İlk başta beyniniz yapılan hareketleri takip ederken bir süre sonra kimin, hangi hareketi yaptığını algılayamayacak ve kontrolü tamamen uzman terapistlere bırakacaktır. Bu da masajın etkili olmasındaki en önemli faktörlerden birisidir. Zihniniz de bedeninizle birlikte masaj süresince rahatlayacak, masaj bittiğinde kendinizi yenilenmiş hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Geleneksel 4 El Bali Masajı Teknikleri Nelerdir?


Otantik bir ortamda geleneksel Bali masajının etkisini ikiye katlayan 4 el masajı, benzer tekniklerin iki uzman tarafından uygulanması ile olur. İki uzman terapistin belirli bölgelerde birbirleriyle uyum içinde uyguladıkları masaj tekniği, daha çok kas dokusuna odaklanarak ağrı ve gerginlik bölgelerinde rahatlama sağlamak üzerine kurgulanmıştır. Dolayısıyla baskı düzeyi yüksek olabilmektedir.
Terapistleriniz ayrıca, cilt yüzeyine yakın kaslarda gerginliği hafifletmek ve dolaşımı iyileştirmek için uzun, yumuşak vuruşlar ve yoğurma hareketleri yapar.
Vücudunuzun farklı bölgelerden çekilerek gerginleştirilmesi ve esnetilmesi ile kaslarınızın gerginliği azalacak, beynin 4 ele verdiği tepkideki azalma ile çok daha hızlı bir şekilde rahatlama hissedeceksiniz.

Geleneksel 4 El Bali Masajının Faydaları Nelerdir?


Kas dokusuna odaklandığı için özellikle ağrılı bölgelerde etkili olan 4 El Bali masajının etkilerini sıralayacak olursak;
• İki uzman terapist eşliğinde yapıldığı için daha etkili bir yöntemdir.
• Kan akışını çift taraflı hareketler sebebiyle kısa sürede hızlandırır.
• Oksijen ve enerji akışını yükseltir.
• Stres, anksiyete, uyku bozukluğu, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklarda pozitif etki yaratır.
• Sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.
• Vücudun birbirinden farklı noktalarında eş zamanlı baskı ve vuruşlar olduğu için artan kan akışı ve kas rahatlaması sebebi ile cildin tazelenmesi ve güzelleşmesinde rol oynar.
• Vücuttaki toksin ve atıkların temizlenmesinde önemli rolü bulunan lenf sistemi artan kan akış hızından dolayı daha etkili çalışır.
Neden Geleneksel 4 El Bali Masajını Tercih Etmelisiniz?
Vücudun farklı bölgelerinde aynı anda uygulanan sıkma, germe, baş parmak daireleri, sıkıştırma hareketleri, ahenkli tempodaki vuruşlar ve baskılar masajın etkisini anında hissetmenize sebep olmaktadır.
Kas dokusu odaklanarak kurgulanan masaj teknikleri ağrı, gerginlik ve bedeninizdeki yorgunluğun atılmasında hızlı bir çözüm sunacaktır.
Yenilenmiş, tazelenmiş ve psikolojik olarak rahatlamış hissetmenin yanı sıra ağrı ve yorgunluk belirtilerini azaltan geleneksel 4 el Bali masajı, vücudunuzun farklı bölgelerini çalıştırarak bedeninize dinamizm katacaktır.
Beyninizin masaj esnasında hareketleri takip etmeyip kontrolü tamamen uzman terapistlere bırakmasına neden olan 4 el Bali masajı, size geleneksel Bali masajı deneyimini tamamen farklı bir boyutta sunar. Masaj sonrasında çok daha sağlıklı ve mutlu hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır.