wait

Kakao Masajı

Kakao Masajı

Kakao Masajı

Kakao MASAJI

KAKAO MASAJI

Kakao birçoğumuzun hem onla yapılmış şeyleri yemeyi çok sevdiği, hem de kokusuna bayıldığı özel bir bitkidir. Kakaonun vücuttaki olumlu etkileri vücudumuza kakaoyu besin olarak tükettiğimizde geçebileceği gibi, bedenin dışından uygulandığında da alınabilir. Kakao yağı ve özü ile uygulanan Kakao Masajı, kakaonun faydalı etkilerden keyifli bir masaj seansıyla doğrudan faydalanabileceğiniz bir terapidir.

Kakao Masajının Faydaları

Kakao, keşfedildiğinden beri hem bir besin olarak hem de mutluluk veren, aromatik kokusu sayesinde pek çok alanda kullanılmıştır. Kakao masajı da bu kullanım alanlarından biridir. Sıcak kakao yağıyla, nazik bir şekide uygulanan masaj hareketleri, bedeninizin güzel kokular eşliğinde rahatlaması ve canlanmasını sağlar. Kakaonun östrojen hormonunu desteklediği ve ‘mutluluk hormonu’ olarak bilinen serotonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aynı zamanda iyi bir antioksidan olan kakao, masaj aracılığıyla kan dolaşımının hızlanmasını ve vücudun toksinlerden arınmasını sağlar. Sıcak kakao yağının tazeleyici etkisi gözenekleri rahatlatırken, cildinize daha yumuşak ve daha parlak bir görünüm kazandırır.
Yüksek miktarda kafein içeren kakao, dolaşımı uyarır ve kan dolaşımını destekler. Böylece selülit ve ödem gibi dolaşım sorunlarından kaynaklı durumlar giderilir. Yağ yakımını hızlandırarak detoks sürecini destekler ve vücudunuzun hem daha gergin olmasını hem de daha fit bir görünüm kazanmasını sağlar.