wait

Bali Aroma Terapi Masajı

Bali Aromaterapi Masajı

Bali Aromaterapi Masajı

Bali Aromaterapi Masajı

Bali Aroma Terapi MASAJI

BALİ AROMATERAPİ MASAJI

Bali Aromaterapi Masajı, Bali’den dünyaya yayılmış, geleneksel bir masajdır. Bu masaj, hem dirsekler hem de kolların ön taraflarını aracılığıyla, ritmik ve güçlü vuruşlar uygulayarak gerginliği giderir ve esnekliği arttırır. Bu masaj stresi azaltma ve metabolik hızı artırma özellikleriyle bilinir. Tarçın ve Ylang-Ylang gibi aromatik yağları masaja dahil ederek, enerjiyi dengeler ve bedensel toksinlerden arınmanızı sağlar.
Bali masajlarının aromatik yağlarla tarihçesi oldukça eskidir. İlk olarak Endonezya’nın Bali adasında uygulanan bu masaj, Bali’nin önemli bir turizm merkezi haline gelmesi ile olmaya başlamıştır. Aromatik yağlar olarak adlandırdığımız, bitkisel özler içeren, kokulu uçucu yağlar, aromaterapi masajının vazgeçilmez unsurudur.
Bu masaj terapisini çok rahatlatıcı yapan en önemli unsur, masaj yağı ve losyonuna eklenen aromatik ve uçucu yağlardır. Bu masajda kullanılan aromatik yağlar 100% organiktir. Bali aromaterapi masajı, masajın ve iyileştirici yağların faydalarının mükemmel bir birleşimidir. Bu masaj sırasında koklayacağınız sakinleştirici aromatik yağlar duyularınızı uyandırır. Bu yağlar ayrıca seans sırasında cilt yoluyla da emilir.

Bali Aromaterapi Masajının Faydaları

Bu masajda kullanılan aromatik yağların her birinin farklı iyileştirici etkileri vardır. Bazıları sizi sakinleştirirken, diğerleri enerjinizi artırabilir.
Bali aromaterapi masajının en önemli yararlarından biri stresi azaltmaktır. Aromatik yağlar sayesinde bu masaj seansından sonra vücudunuzdaki stres ve olumsuz duygular uzaklaşır. Vücudunuzu, zihninizi ve ruhunuzu uyum içinde dengelemenize yardımcı olur. Terapistimiz kaslardaki gerilimi azaltmak ve dolaşımı iyileştirmek için vücudunuzun doğru noktalarına baskı yapar. İyi bir dolaşıma sahip olmak, vücudun diğer bölgelerinin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.
Ritmik ve sert masaj hareketleri kan akışını hızlandırır ve vücudunuzdaki oksijen oranını artırır. Bu masaj sırasında gergin ve sert kasları gevşetilir ve rahatlatılır. Boyun çevresindeki ve sırttaki kaslarda gevşetilerek olası ağrılar önlenir. Bali aromaterapi masajı aynı zamanda yorgunluğu azalttığı ve rahatlama duygusunu tetiklediği için uyku kalitesini arttırmaya da yardımcı olur.